Дозвільна система

До відома підприємців Броварщини

 

ЗА ПРИНЦИПОМ «ЄДИНОГО ВІКНА»

На виконання вимог Закону України " Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності " ( далі - Закон) видача документів дозвільного характеру місцевими дозвільними органами, уповноваженими видавати документи дозвільного характеру на території Броварського району, здійснюється за принципом організаційної єдності, що передбачає наявність адміністратора. Головою адміністрації видане відповідне розпорядження від 07.12.2007 № 2049 "Про створення центру з видачі документів дозвільного характеру".
Прийом суб'єктів господарювання з питань видачі документів дозвільного характеру в Дозвільному центрі за участю представників районних дозвільних органів та адміністратора здійснюється щопонеділка з 14.00 до 17.00 за адресою: м. Бровари, вул. Гагаріна, 15, к. 322. Адміністратор здійснює прийом заяв та надає консультації щоденно з 9.00 до 12.00.
Інформація щодо вимог та порядку одержання документів дозвільного характеру розміщена на інформаційному стенді. Стенд знаходиться біля приміщення Дозвільного центру.
У роботі Центру беруть участь представники місцевих дозвільних органів: Броварської районної санітарно-епідеміологічної станції; відділу містобудування та архітектури Броварської районної державної адміністрації; управління земельних ресурсів у Броварському районі Київської області; Броварського управління ГУ МНС України в Київській області; управління ветеринарної медицини у Броварському районі та адміністратор, що надає можливість суб'єкту господарювання реалізувати право вибору способу отримання документів дозвільного характеру, зазначене в п. 4 ст. 4 Закону.
Однією з форм видачі дозвільних документів за принципом організаційної єдності, є спільні засідання представників районних дозвільних органів та адміністратора. Питання по розгляду заяв та попередньому погодженню на отримання документів дозвільного характеру виносяться на засідання Узгоджувальної комісії з питань розташування та інженерного забезпечення об'єктів на території району. Голова комісії - перший заступник голови адміністрації Дармограй О.І.
Засідання комісії проводяться за участю депутатів Броварської районної ради, голів відповідних сільських, селищних рад, заступників голови адміністрації, начальника відділу Східного регіону інспекції ДАБК у Київській області, заступник начальника відділу Північного регіону Державного управління охорони навколишнього середовища в Київській області, керівників районних дозвільних органів, адміністратора, юристів, представників громадськості.
Як правило, заявник запрошується на засідання комісії, де розглядається його заява. Протокол засідання комісії є офіційним документом, який підтверджує обговорення і здійснення висновків комісією. При виникненні спірних питань, що виникають в ході роботи комісії приймається колегіальне рішення, яке заноситься до протоколу.
Засідання комісії відбуваються в приміщенні малої зали Броварської районної державної адміністрації перший, третій четвер кожного місяця з 14-00 до 17-00.
За перше півріччя 2008 року до Дозвільного центру надійшло 336 звернень суб'єктів господарювання. Представниками районних дозвільних органів і адміністратором видано, загальною кількістю, 265 документів дозвільного характеру.
Створення Дозвільного центру дало можливість підприємцям Броварського району отримувати дозволи за принципом «єдиного вікна», що значно спростило класичну схему отримання необхідних для здійснення господарської діяльності документів шляхом безпосереднього звернення підприємця до кожної із дозвільних служб.

.

ПОРЯДОК РОБОТИ
узгоджувальної комісії з питань розташування і інженерного забезпечення об'єктів на території району

Перший, третій четвер кожного місяця

14.00 - 17.00

засідання узгоджувальної комісії з питань розташування і інженерного забезпечення на території району

малий зал адміністрації

Другий,  четвертий четвер кожного місяця

14.00 - 17.00

виїзні засідання за окремим графіком

сільські, селищні ради


СКЛАД
узгоджувальної комісії з питань розташування і інженерного забезпечення об'єктів на території району

1.      Перший заступник голови адміністрації

Дармограй Олексій Іванович

6-06-34
8-067-245-36-96

2.      Начальник відділу містобудування, архітектури та ЖКГ, заступник голови комісії

МальцеваТетяна Григорівна

5-30-28
8-067-245-36-33

3.     Спеціаліст І категорії відділу містобудування, архітектури та ЖКГ, секретар узгоджувальної комісії

Москаленко
Людмила Миколаївна

5-32-52

4.      Начальник відділу земельних ресурсів

Колодій
Михайло Володимирович

6-29-08
8-067-245-36-41

5.     Начальник інспекції ДАБК

Корчевна Надія Іванівна

4-64-41
8-067-245-36-35

6.   Адміністратор

Морозова
Ірина Олександрівна

5-04-21
8-096-240-62-71  

7.     Головний державний санітарний лікар району

Прокопенко Віталій Артемович

6-15-20
8-067-245-36-52

8.     Начальник відділу екологічного контролю центрального регіону

Прус Леонід Федорович

5-53-41
8-067-245-36-37

9.      Начальник Броварського управління ГУ МПС

Семиног Микола Миколайович

6-19-24
8-067-245-36-46

10. Голова постійної комісії районної ради з питань інвестиційної діяльності, реформування економіки, підтримки підприємництва, середнього та малого бізнесу
( за згодою)

Чайка Олексій Петрович

6-78-67
8-067-736-45-77

11.  Начальник управління економіки

Чернова Марина Анатоліївна

5-03-42
8-067-245-36-29

12. Заступник голови адміністрації

Откидач Наталія Андріївна

5-10-52
8-067-402-11-19 

З А К О Н    У К Р А Ї Н И 

Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності 

( Відомості Верховної Ради (ВВР), 2005, N 48, ст.483 ) 


Цей Закон визначає правові та організаційні засади  функціонування дозвільної системи у сфері господарської діяльності  і встановлює порядок діяльності дозвільних органів, уповноважених  видавати документи дозвільного характеру, та адміністраторів. 
Стаття 1. Основні терміни 

1. У цьому Законі терміни вживаються в такому значенні:  дозвільна система у сфері господарської діяльності -  сукупність урегульованих законодавством відносин, які виникають  між дозвільними органами, адміністраторами та суб'єктами господарювання у зв'язку з видачею документів дозвільного  характеру; 

дозвільні органи - органи виконавчої влади, органи місцевого  самоврядування, їх посадові особи, а також підприємства, установи,  організації, уповноважені відповідно до закону видавати документи  дозвільного характеру;
документ дозвільного характеру - дозвіл, висновок,  погодження, свідоцтво тощо, який дає суб'єкту господарювання право  на провадження певних дій щодо здійснення господарської  діяльності; 

місцеві дозвільні органи - міські ради та їх виконавчі  органи, районні та районні у містах Києві і Севастополі державні  адміністрації, територіальні (місцеві) органи центральних органів  виконавчої влади, їх посадові особи, уповноважені відповідно до  закону видавати документи дозвільного характеру від свого імені, а  також підприємства, установи, організації, що у випадках,  передбачених законом, уповноважені видавати документи дозвільного характеру і можуть залучатися до проведення експертизи та  обстеження, необхідних для видачі документів дозвільного  характеру, у межах відповідної адміністративно-територіальної  одиниці; 

об'єкт, на який видається документ дозвільного характеру, -  земельна ділянка, споруда, будівля, приміщення, устаткування,  обладнання та механізми, що вводяться в експлуатацію або  проектуються, окрема операція, господарська діяльність певного  виду, робота та послуга; 

спеціально уповноважений орган з питань дозвільної системи у  сфері господарської діяльності (далі - уповноважений орган) -  центральний орган виконавчої влади, який забезпечує реалізацію  державної політики у сфері підприємництва; 

декларативний принцип - принцип, згідно з яким суб'єкт  господарювання набуває права на провадження певних дій щодо  здійснення господарської діяльності без отримання документа  дозвільного характеру шляхом повідомлення адміністратора або  відповідного дозвільного органу про відповідність його  матеріально-технічної бази вимогам законодавства. 
Форма та порядок повідомлення адміністратора або відповідного  дозвільного органу про відповідність його матеріально-технічної  бази вимогам законодавства ( 685-2006-п ) встановлюються Кабінетом  Міністрів України за поданням дозвільного органу. 
Стаття 2. Сфера дії Закону 

1. Дія цього Закону поширюється на дозвільні органи,  адміністраторів, уповноважений орган та суб'єктів господарювання,  які мають намір провадити або провадять господарську діяльність, і  не поширюється на відносини у сфері ліцензування господарської  діяльності, захисту економічної конкуренції, а також на дозвільну  систему, яка поширюється на операції зі зброєю, бойовими  припасами, вибуховими матеріалами і речовинами, сильнодіючими  отруйними речовинами, дозвільну діяльність у сфері використання  ядерної енергії. 

Стаття 3. Основні принципи державної політики з питань  дозвільної системи у сфері господарської діяльності 
1. Основними принципами державної політики з питань  дозвільної системи у сфері господарської діяльності є: захист прав, законних інтересів суспільства, територіальних  громад та громадян, життя громадян, охорона навколишнього  природного середовища та забезпечення безпеки держави;  розвиток конкуренції; 

прозорість процедури видачі документів дозвільного характеру; 

додержання рівності прав суб'єктів господарювання під час  видачі документів дозвільного характеру;  відповідальність посадових осіб дозвільних органів,  адміністраторів та суб'єктів господарювання за порушення вимог законодавства з питань видачі документів дозвільного характеру; 

зменшення рівня державного регулювання господарської діяльності; 

установлення єдиних вимог до порядку видачі документів дозвільного характеру. 

Стаття 4. Основні вимоги до дозвільної системи у сфері господарської діяльності 

( Частина перша статті 4 набирає чинності через один рік з дня опублікування цього Закону (05.10.2006) згідно з пунктом 1 статті 11 цього Закону )
1. Виключно законами, які регулюють відносини, пов'язані з  одержанням документів дозвільного характеру, встановлюється: 

необхідність одержання документа дозвільного характеру; 

дозвільний орган, уповноважений видавати документ дозвільного характеру; 

платність або безоплатність видачі документа дозвільного характеру; 

строк прийняття рішення про видачу або відмову у видачі документа дозвільного характеру; 

вичерпний перелік підстав для відмови у видачі та анулювання документа дозвільного характеру; 

можливість набуття суб'єктом господарювання права на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності за декларативним принципом. 

Закон про внесення змін до закону, який регулює відносини, пов'язані з одержанням документів дозвільного характеру, стосовно вимог, установлених цією частиною, набирає чинності не раніше ніж через тридцять днів з дня його офіційного оприлюднення, якщо інше не передбачено самим законом. 

2. Порядок видачі документів дозвільного характеру центральними органами виконавчої влади установлюється Кабінетом Міністрів України за поданням відповідного дозвільного органу, погодженим з уповноваженим органом. 

Такий порядок має передбачати, зокрема, вичерпний перелік документів, які необхідно подати суб'єкту господарювання для одержання документа дозвільного характеру, та строк дії документа 
дозвільного характеру або необмеженість строку його дії. 

3. Видача документів дозвільного характеру місцевими дозвільними органами здійснюється за принципом організаційної єдності, що передбачає наявність адміністратора, у порядку, встановленому цим Законом. 

4. Суб'єкт господарювання має право вибору способу отримання документів дозвільного характеру: 

безпосередньо за зверненням у відповідні місцеві дозвільні органи, представники яких здійснюють прийом суб'єктів господарювання в одному приміщенні; або

 за зверненням до адміністратора. 

Порядок взаємодії представників місцевих дозвільних органів, які здійснюють прийом суб'єктів господарювання в одному приміщенні, затверджується відповідною місцевою радою (її виконавчим комітетом) або районною державною адміністрацією. 

5. У разі надання на підставі договору оренди чи інших договорів у тимчасове користування приміщень та обладнання за умови збереження виду діяльності і стану цих приміщень та обладнання від орендаря або іншого користувача не вимагається одержання документа дозвільного характеру на їх використання (експлуатацію), крім потенційно небезпечних об'єктів та в разі використання машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. 

Відповідальність за використання (експлуатацію) приміщень та обладнання покладається на особу, визначену відповідним договором. 

6. Розмір тарифів, у тому числі їх граничні розміри, на проведення дозвільними органами обстежень (експертиз), які є підставою для видачі документів дозвільного характеру, затверджується Кабінетом Міністрів України. 

Розмір тарифів на проведення суб'єктами господарювання обстежень (експертиз), які є підставою для видачі документів дозвільного характеру, не може перевищувати граничних розмірів, установлених для дозвільних органів. 

Стаття 5. Адміністратор 

1. Адміністратор - посадова особа міської ради, районної та районної у містах Києві і Севастополі державних адміністрацій, яка організовує видачу суб'єкту господарювання документів дозвільного характеру та забезпечує взаємодію місцевих дозвільних органів щодо видачі документів дозвільного характеру. 

2. Кількість адміністраторів визначається рішенням відповідної міської ради або районної державної адміністрації. 

3. Адміністратор повинен мати вищу освіту та стаж роботи на державній службі або стаж служби в органах місцевого самоврядування не менше одного року або стаж роботи в інших сферах управління не менше трьох років. 

4. Основними завданнями адміністратора є: 

надання суб'єкту господарювання вичерпної інформації щодо вимог та порядку одержання документа дозвільного характеру; 

прийняття від суб'єкта господарювання документів, необхідних для одержання документів дозвільного характеру, їх реєстрація та подання документів (їх копій) відповідним місцевим дозвільним органам; 

видача суб'єкту господарювання документів дозвільного характеру; 

забезпечення взаємодії місцевих дозвільних органів та документообігу; 

організаційне та інформаційне забезпечення проведення представниками місцевих дозвільних органів спільного обстеження об'єкта, на який видається документ дозвільного характеру; 

контроль за додержанням посадовими особами місцевих дозвільних органів строків розгляду та видачі документів дозвільного характеру; 

формування та ведення реєстру документів дозвільного характеру; 

інформування посадової особи, якій він підпорядковується, а також територіального органу уповноваженого органу про порушення вимог законодавства з питань видачі документів дозвільного характеру посадовою особою місцевого дозвільного органу; 

підготовка пропозицій щодо удосконалення процедури видачі документів дозвільного характеру. 

5. Адміністратор має право безоплатно одержувати у триденний строк з моменту запиту інформацію від місцевих дозвільних органів, пов'язану з видачею документів дозвільного характеру, за винятком інформації, що становить державну таємницю. 

6. Виконавчі органи міських рад, районні та районні у містах Києві і Севастополі державні адміністрації забезпечують адміністраторів повною інформацією щодо порядку видачі документів дозвільного характеру місцевими дозвільними органами, зокрема переліку документів, необхідних для одержання документів дозвільного характеру, зразків заяв та необхідних бланків, строків видачі документів дозвільного характеру, розміру плати за їх 
видачу (у разі її встановлення). 

7. Типове положення про адміністратора, порядок взаємодії адміністратора з місцевими дозвільними органами, суб'єктами господарювання та територіальним органом уповноваженого органу затверджується уповноваженим органом. 

8. Порядок взаємодії місцевих дозвільних органів, адміністратора, суб'єкта господарювання та територіального органу уповноваженого органу в місті обласного значення затверджується міською радою на підставі типового положення, передбаченого частиною сьомою цієї статті, за погодженням з територіальним органом уповноваженого органу. 

9. Порядок взаємодії місцевих дозвільних органів, адміністратора, суб'єкта господарювання та територіального органу уповноваженого органу в районах та районах у містах Києві і Севастополі затверджується відповідною районною державною адміністрацією на підставі типового положення, передбаченого частиною сьомою цієї статті, за погодженням з територіальним органом уповноваженого органу. 

Стаття 6. Реєстр документів дозвільного характеру 

1. Адміністратор веде реєстр документів дозвільного характеру (далі - реєстр). 

2. Інформація, що міститься в реєстрі, є відкритою. За користування даними реєстру справляється плата, розмір якої встановлюється районною державною адміністрацією або міською радою за погодженням із відповідним територіальним органом уповноваженого органу, що зараховується до відповідного бюджету. 

3. Порядок формування, ведення та користування реєстром визначається уповноваженим органом. 

Стаття 7. Порядок видачі місцевими дозвільними органами документів дозвільного характеру 

1. Суб'єкт господарювання або уповноважена ним особа (далі - заявник) подає адміністратору заяву, форма ( 1176-2005-п ) якої затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням уповноваженого органу та за погодженням з дозвільними органами. 

2. До заяви додаються: 

копія свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта господарювання; 

документи, які підтверджують внесення плати за видачу документа дозвільного характеру, якщо вона передбачена законом; 

документи, необхідні для видачі документа дозвільного характеру, передбачені законодавством, яким регулюються відносини, пов'язані з його одержанням. 

Заява та документи подаються в одному примірнику особисто заявником або рекомендованим листом. 

У разі надання заяви та документів рекомендованим листом підпис заявника підлягає нотаріальному посвідченню. 

3. Адміністратор реєструє заяву та документи в журналі, який ведеться за зразком, встановленим уповноваженим органом. 

Заява та документи, що додаються до неї, приймаються за описом, копія якого видається заявнику з відміткою про дату та номер їх реєстрації. 

4. Забороняється вимагати від заявника для одержання документа дозвільного характеру документи, не передбачені законодавством. 

5. Заявник несе відповідальність за достовірність інформації, зазначеної в заяві та документах, що додаються до неї. 

6. Адміністратор після надходження заяви та документів, що додаються до неї, формує дозвільну справу, у якій зберігаються подані заявником документи для видачі чи переоформлення документа дозвільного характеру, видачі дублікатів, копій документа дозвільного характеру, а також копії рішень дозвільних органів з відповідних питань. 

Адміністратор несе відповідальність за зберігання дозвільної справи. 

7. Копії заяви та документів, що додаються до неї, засвідчені підписом адміністратора, у день реєстрації заяви або наступного робочого дня передаються до відповідних місцевих дозвільних органів. 

8. Місцеві дозвільні органи протягом п'яти робочих днів з дати одержання від адміністратора заяви та документів, якщо інше не передбачено законом, приймають рішення про видачу або відмову у видачі суб'єкту господарювання документа дозвільного характеру та передають протягом двох робочих днів з дати прийняття відповідного рішення адміністратору відповідні документи. У рішенні про відмову у видачі документа дозвільного характеру зазначаються підстави такої відмови. 

9. Адміністратор наступного робочого дня після одержання документа дозвільного характеру повідомляє заявника про місце і час видачі документа дозвільного характеру. 

10. У разі прийняття місцевим дозвільним органом рішення про відмову у видачі документа дозвільного характеру адміністратор повідомляє про це заявника наступного робочого дня після одержання відповідного рішення. 

11. У разі проведення місцевими дозвільними органами спільного обстеження об'єкта, на який видається документ дозвільного характеру, адміністратор наступного робочого дня після прийняття відповідного рішення повідомляє про це суб'єкта господарювання. 

12. У разі встановлення за результатами перевірки факту подання в заяві та документах, що додаються до неї, недостовірної інформації документ дозвільного характеру, виданий на їх підставі, підлягає анулюванню. За результатами перевірки відповідний дозвільний орган складає акт і протягом двох робочих днів письмово повідомляє про це суб'єкта господарювання. 

У разі необхідності отримання документа дозвільного характеру, який видається дозвільним органом, розташованим в обласному центрі, адміністратор повинен передати адміністратору, місцезнаходженням якого є обласний центр, документи, необхідні для отримання документа дозвільного характеру, отримати документ дозвільного характеру та видати його суб'єкту господарювання. 

Стаття 8. Формування єдиної інформаційної політики з питань дозвільної системи у сфері господарської діяльності 

1. Дозвільні органи забезпечують оприлюднення та вільний доступ до необхідної суб'єктам господарювання інформації для провадження ними господарської діяльності. 

2. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації забезпечують створення та функціонування в мережі Інтернет веб-сторінок, які містять інформацію, необхідну суб'єктам господарювання для провадження ними господарської діяльності. 

Місцеві дозвільні органи подають для розміщення на веб-сторінках інформацію, необхідну для провадження господарської діяльності, зокрема, про перелік об'єктів нерухомого майна, що потребують реконструкції, перелік будівель, приміщень, земельних ділянок, які надаються або можуть бути надані в оренду. 

3. Адміністратор та дозвільні органи забезпечують безоплатне консультування з питань отримання відповідних документів дозвільного характеру за зверненням суб'єкта господарювання. 

Стаття 9. Уповноважений орган 

1. Уповноважений орган: 

розробляє або бере участь у розробленні і погоджує проекти нормативно-правових актів з питань видачі документів дозвільного характеру; 

узагальнює практику застосування законодавства з питань видачі документів дозвільного характеру, готує та подає пропозиції щодо його вдосконалення; 

здійснює методологічне забезпечення діяльності дозвільних 
органів та адміністраторів; 

здійснює в межах своєї компетенції контроль за додержанням вимог законодавства з питань видачі документів дозвільного характеру; 

організовує навчання та підвищення кваліфікації адміністраторів. 

Стаття 10. Відповідальність у сфері видачі документів дозвільного характеру 

1. Посадові особи дозвільних органів та адміністратори за порушення вимог законодавства з питань видачі документів дозвільного характеру несуть відповідальність у порядку, встановленому законом. 

2. Дії або бездіяльність посадових осіб дозвільних органів та адміністраторів можуть бути оскаржені до суду в порядку, встановленому законом. 

3. Шкода, завдана фізичним або юридичним особам посадовими особами дозвільного органу внаслідок їх неправомірних діянь, відшкодовується у встановленому законом порядку. 

4. У разі застосування дозвільним органом нормативно-правових актів, прийнятих з порушенням вимог частини першої статті 4 цього Закону, суб'єкт господарювання, законні права якого були порушені у зв'язку з прийняттям та застосуванням таких нормативно-правових актів, має право звернутися до суду з позовом про захист (поновлення) своїх прав та відшкодування завданої шкоди. 

Стаття 11. Прикінцеві положення 

1. Цей Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування, крім частини першої статті 4, яка набирає чинності через один рік з дня опублікування цього Закону. 

2. Закони та інші нормативно-правові акти, прийняті до набрання чинності цим Законом, діють у частині, що не суперечить цьому Закону. 

3. Внести до законодавчих актів України такі зміни: 

1) у Кодексі України про адміністративні правопорушення ( 80731-10, 80732-10 ) (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до N 51, ст. 1122): 

статтю 164 викласти в такій редакції: 

"Стаття 164. Порушення порядку провадження господарської діяльності 

Провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом, - 

тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва і сировини чи без такої. 

Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, - 

тягнуть за собою накладення штрафу від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва і сировини чи без такої. 

Надання суб'єктом господарювання дозвільному органу або адміністратору недостовірної інформації щодо відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства - 

тягне за собою накладення штрафу від сорока до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян"; 

главу 12 доповнити статтею 166-10 такого змісту: 

"Стаття 166-10. Порушення порядку видачі документа дозвільного характеру 

Неповідомлення або несвоєчасне повідомлення дозвільним органом або адміністратором суб'єкта господарювання про прийняття рішення про відмову у видачі такого документа у строк, встановлений законом, - 

тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від двадцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 

Порушення строків прийняття дозвільним органом рішення про видачу документа дозвільного характеру, неповідомлення адміністратором суб'єкта господарювання про одержання від дозвільних органів відповідних документів у строк, встановлений 
законом, - 

тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від двадцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 

Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені посадовою особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, - 

тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 

Безпідставна відмова дозвільним органом суб'єкту господарювання у видачі документа дозвільного характеру - 

тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від двадцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів 
громадян"; 

у статті 221 та частині першій статті 294 цифри "166-7-166-9" замінити цифрами "166-7-166-10"; 

в абзаці третьому пункту 1 частини першої статті 255 слово та цифри "(стаття 183)" замінити словом та цифрами "(статті 164, 183)"; 

2) частину п'яту статті 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" ( 280/97-ВР ) (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., N 24, ст. 170) доповнити словами "а з питань відведення земельних ділянок - не рідше ніж один раз на місяць"; 

3) статтю 17 Декрету Кабінету Міністрів України від 20 травня 1993 року N 56-93 ( 56-93 ) "Про місцеві податки і збори" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., N 30, ст. 336; 1995 р., N 30, ст. 229; 2002 р., N 2, ст. 5) доповнити частиною п'ятою такого змісту: 

"Для суб'єктів, що постійно здійснюють торгівлю у спеціально відведених для цього місцях (стаціонарних об'єктах), збір за видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі стягується одноразово". 

4. Кабінету Міністрів України протягом шести місяців з дня опублікування цього Закону підготувати та подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо: 

внесення змін до законів України "Про пожежну безпеку"  3745-12 ), "Про ветеринарну медицину" ( 2498-12 ), "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" ( 4004-12 ), "Про охорону праці" ( 2694-12 ) та інших для їх приведення у відповідність із цим Законом; 

внесення змін до законодавчих актів стосовно визначення переліку дій, права на провадження яких набуваються за декларативним принципом. 

5. Кабінету Міністрів України протягом шести місяців з дня опублікування цього Закону провести моніторинг законодавства з метою визначення доцільності застосування деяких документів дозвільного характеру та подати на розгляд Верховної Ради України проекти законів щодо скасування документів дозвільного характеру, застосування яких є недоцільним. 

6. Кабінету Міністрів України протягом шести місяців з дня набрання чинності змінами до відповідних законів привести свої нормативно-правові акти у відповідність із вимогами цього Закону та відповідних законів, а також забезпечити приведення міністерствами та іншими органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом. 

7. Органам місцевого самоврядування протягом шести місяців з дня набрання чинності змінами до відповідних законів привести свої нормативно-правові акти у відповідність із вимогами цього Закону та відповідних законів. 

8. Кабінету Міністрів України та уповноваженому органу протягом трьох місяців з дня опублікування цього Закону відповідно до своїх повноважень забезпечити прийняття своїх нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цього Закону. 

Президент України В.ЮЩЕНКО 

м. Київ, 6 вересня 2005 року 
N 2806-IV

Затверджено
розпорядження голови
адміністрації
від 18 січня 2006 року
№ 19

ПОЛОЖЕННЯ

про адміністратора та порядок його взаємодії з районними дозвільними органами, суб‘єктами господарювання та Представництвом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва.
І. Загальні положення
1. Це Положення розроблено відповідно до вимог Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" від 6 вересня 2005 року № 2806 – ІV та регламентує діяльність адміністраторів, які здійснюють видачу документів дозвільного характеру за принципом організаційної єдності та взаємодіють з міськими дозвільними органами і Представництвом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва (далі – уповноважений орган) щодо видачі суб’єктам господарювання документів дозвільного характеру.
2. Адміністратор – посадова особа Броварської районної державної адміністрації , яка організовує видачу суб’єкту господарювання документів дозвільного характеру та забезпечує взаємодію районних дозвільних органів та суб’єктів господарювання щодо видачі документів дозвільного характеру.
3. Адміністратор діє в межах наявного штатного розкладу апарату адміністрації Броварської районної державної адміністрації шляхом покладання на певну посадову особу апарату адміністрації повноважень адміністратора або шляхом введення додаткових штатних одиниць.
4. При виборі суб’єктом господарювання способу отримання документів дозвільного характеру безпосередньо за зверненням до адміністратора останній взаємодіє з представниками районних дозвільних органів щодо видачі документів дозвільного характеру суб‘єктам господарювання.
5. Адміністратор та представники районних дозвільних органів у своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовим актами, рішеннями органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, прийнятими у межах їх повноважень, а також даним Положенням.
ІІ. Визначення термінів
6. Основні терміни, які використовуються у цьому Положенні вживаються у значенні, наведеному в Законі України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності".
7. Інші терміни вживаються у нижче наведеному значенні:
Заявник – суб’єкт господарювання або уповноважена ним особа, які звертаються до адміністратора (або дозвільного центру) щодо отримання документів дозвільного характеру, інформації та консультації.
Представники дозвільних органів - посадові особи відповідних районних дозвільних органів, уповноважених відповідно до законодавства видавати документи дозвільного характеру, в межах міста.
Суб’єкт господарювання – зареєстрована в установленому законодавством порядку юридична особа незалежно від її організаційно-правової форми та форми власності, яка має намір провадити або провадить господарську діяльність, крім органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також фізична особа - підприємець.
Центр з видачі документів дозвільного характеру (далі - дозвільний центр) - приміщення, в якому працюють представники районних дозвільних органів та адміністратор, що забезпечує взаємодію цих представників щодо видачі документів дозвільного характеру.
ІІІ. Основні завдання адміністратора
Основними завданнями адміністратора є:
8. Надання суб’єкту господарювання вичерпної інформації щодо вимог та порядку одержання документів дозвільного характеру для започаткування та провадження господарської діяльності.
9. Прийняття від суб'єкта господарювання документів, необхідних для одержання документів дозвільного характеру та організація видачі суб'єкту господарювання документів дозвільного характеру.
10. Забезпечення взаємодії районних дозвільних органів та суб’єктів господарювання щодо видачі документів дозвільного характеру та документообігу.
11. Контроль за додержанням посадовими особами міських дозвільних органів строків розгляду та видачі документів дозвільного характеру.
12. Виконання інших завдань, передбачених чинним законодавством.
ІV. Функціональні обов’язки адміністратора щодо видачі документів дозвільного характеру за принципом організаційної єдності
Адміністратор відповідно до покладених на нього завдань виконує наступні функції:
13. Надає заявнику вичерпну інформацію щодо вимог та порядку одержання документа дозвільного характеру, зокрема, щодо:
- переліку документів, необхідних для отримання певного документу дозвільного характеру;
- строку дії відповідного документу дозвільного характеру або необмеженість строку його дії;
- розміру плати або про безоплатність видачі документу дозвільного характеру;
- строку прийняття рішення про видачу або відмову у видачі документа дозвільного характеру;
- вичерпного переліку підстав для відмови у видачі та анулюванні документа дозвільного характеру;
- органів, уповноважених видавати документи дозвільного характеру.
14. Видає бланки заяв та необхідні бланки документів, а також надає допомогу при їх заповненні, при зверненні заявника до дозвільного центру щодо отримання документа дозвільного характеру.
15. Приймає від суб’єктів господарювання заяву про видачу документа дозвільного характеру та перевіряє наявність повного комплекту документів та відповідність зазначених у них відомостей, необхідних для одержання документа дозвільного характеру.
Заява та документи, приймаються за описом, копія якого видається заявнику з відміткою про дату, номер їх реєстрації та підписом адміністратора.
Реєстрація заяви та документів, що додаються до неї, проводиться адміністратором в журналі .
16. Адміністратор після надходження заяви та документів, що додаються до неї, формує дозвільну справу, веде та забезпечує її зберігання.
17. Копії заяви та документів, що додаються до неї, засвідчені підписом адміністратора, у день реєстрації заяви або наступного робочого дня передаються для розгляду посадовим особам відповідних районних дозвільних органів, які беруть участь у наданні послуг щодо видачі документів дозвільного характеру за певним напрямком
18. У разі подання суб’єктом господарювання повідомлення (декларації) про відповідність його матеріально-технічної бази вимогам законодавства (при провадженні визначених законом дій щодо здійснення господарської діяльності без отримання документу дозвільного характеру) адміністратор у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку передає відповідному дозвільному органу оригінал такого повідомлення (декларації), залишивши собі його копію.
19. У разі, якщо дозвільна процедура розбивається на кілька етапів, адміністратор забезпечує проходження окремих етапів дозвільної процедури.
Якщо між етапами дозвільної процедури не вимагається участь суб’єкта господарювання, то без його участі, але за його бажанням адміністратор може забезпечувати проходження кількох послідовних етапів дозвільної процедури.
20. Здійснює організаційне та інформаційне забезпечення проведення представниками районних дозвільних органів спільного обстеження об'єкта, на який видається документ дозвільного характеру.
21. Забезпечує взаємодію та документообіг між районними дозвільними органами та їх представниками в дозвільному центрі щодо видачі документів дозвільного характеру.
22. Адміністратор дотримується порядку видачі документів дозвільного характеру районними дозвільними органами за принципом організаційної єдності, встановленого статтею 7 Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності".
23. Передає суб’єкту господарювання документ дозвільного характеру, який був виданий відповідним районним дозвільним органом.
24. Формує та веде реєстр документів дозвільного характеру в порядку, встановленому уповноваженим органом.
25. Контролює дотримання посадовими особами районних дозвільних органів строків розгляду та видачі документів дозвільного характеру.
26. Готує пропозиції щодо вдосконалення процедури видачі документів дозвільного характеру та подає їх керівництву райдержадміністрації.
V. Організація роботи  
27. Кількість та персональний склад адміністраторів затверджується розпорядження голови райдержадміністрації.
28. Матеріально-технічне забезпечення роботи адміністратора здійснює райдержадміністрація.
29. Райдержадміністрація забезпечує адміністраторів інформаційними стендами для розташування повної та вичерпної інформації щодо порядку (послідовності дій) видачі документів дозвільного характеру районними дозвільними органами, де повинні бути наведені перелік документів, необхідних для отримання документів дозвільного характеру, зразки заяв та необхідних бланків, строки видачі документів дозвільного характеру, розмір плати або безоплатність видачі документів дозвільного характеру, а також інформацією про контакти з районними дозвільними органами.
Адміністратор має право вимагати від дозвільних органів розміщення на стендах інформації, необхідної для провадження господарської діяльності.
30. Методичне забезпечення діяльності адміністраторів здійснює уповноважений орган та його територіальні органи.
VІ. Порядок взаємодії
31. При зверненні суб’єкта господарювання до адміністратора щодо отримання документу дозвільного характеру, останній здійснює роботу, пов’язану з прийомом необхідних документів для одержання документів дозвільного характеру, забезпечує взаємодію та документообіг між представниками міських дозвільних органів в дозвільному центрі, а також видає документи дозвільного характеру.
32. Проходження дозвільної процедури передбачає обов’язкову послідовність робіт з документами заявника усіма учасниками дозвільного центру.
33. Адміністратор приймає комплект документів, подання яких вимагається відповідно до законодавства, та передає документи для розгляду посадовим особам відповідних районних дозвільних органів, які беруть участь у наданні послуг щодо видачі документів дозвільного характеру за певним напрямком.
34. У разі необхідності отримання документа дозвільного характеру, який видається дозвільним органом, розташованим в обласному центрі, адміністратор повинен передати адміністратору, місцезнаходженням якого є обласний центр, документи, необхідні для отримання документа дозвільного характеру, отримати документ дозвільного характеру та видати його суб’єкту господарювання.
Документи передаються особисто, поштою або будь-яким іншим способом, що не суперечить чинному законодавству.
35. Протягом встановленого законодавством терміну представник відповідного районного дозвільного органу забезпечує здійснення відповідної дозвільної процедури (підготовка та оформлення документу дозвільного характеру, виконання інших робіт) та передає документи адміністратору.
36. Адміністратор наступного робочого дня після одержання документа дозвільного характеру повідомляє заявника про місце і час видачі документа дозвільного характеру.
37. У разі прийняття районним дозвільним органом рішення про відмову у видачі документа дозвільного характеру адміністратор повідомляє про це заявника наступного робочого дня після одержання відповідного рішення.
38. Адміністратор, уповноважений приймати комплект документів, необхідних для отримання документа дозвільного характеру кількома районними дозвільними органами, є відповідальним за видачу кінцевого комплекту документів, які оформлюються посадовими особами дозвільних органів.
Якщо відповідно до законодавства копії документів не потребують нотаріального або іншого засвідчення, виготовлення копій з оригіналів документів у необхідній кількості забезпечує заявник . Адміністратор, що приймає комплект документів, засвідчуючи їх своїм підписом.
39. У разі, якщо дозвільна процедура розбивається на декілька етапів та влючає в себе послідовне погодження кількох дозвільних органів , адміністратор забезпечує проходження дозвільно-погоджувальних процедур або їх окремих етапів без участі суб’єктів господарювання. В разі необхідності особистої присутності заявника при розгляді документів про це йому повідомляється при подачі документів для розгляду.
40. У випадках, передбачених пунктом 39 положення передача адміністратором документів заявника для розгляду посадовим особам відповідних районних дозвільних органів та отримання від них документу дозвільного характеру або документу про відмову у видачі/погодженні документу дозвільного характеру (із зазначенням підстав у відмові) фіксується у відповідному бланку дозвільної процедури, з проставлянням в ньому підпису і дати адміністратора та посадової ооби місцевого дозвільного органу.
Для забезпечення взаємодії адміністратора та районних дозвільних органів можливе застосування інших способів документообігу між учасниками дозвільного центру.
41. В разі необхідності проведення обстеження об’єкта, на експлуатацію (розміщення) якого отримується дозвільний документ, у випадках передбачених законодавством, представники районних дозвільних органів проводять його комплексно.
Адміністратор організаційно та інформаційно забезпечує таку діяльність представників районних дозвільних органів та повідомляє заявника про дату проведення обстеження.
42. Однією з форм видачі дозвільних документів за принципом організаційної єдності, що забезпечує узгодженість дій дозвільних органів по розгляду заяв та попередньому погодженню на отримання певного документів дозвільного характеру на провадження господарської діяльності, є спільні засідання представників районних дозвільних органів та адміністратора.
Уповноважені представники районних дозвільних органів, зобов’язані бути присутніми на вказаних вище спільних засіданнях, мають право вносити
пропозиції, обговорювати питання, що розглядаються. За необхідності представники районних дозвільних органів можуть виїжджати на місце обстеження відповідних об’єктів.
Протокол засідання комісії є офіційним документом, який підтверджує обговорення і здійснення висновків комісією. При виникненні спірних питань, що виникають в ході роботи комісії приймається колегіальне рішення, яке заноситься до протоколу.
Заявник за бажанням може бути присутній на засіданнях комісії, у разі, якщо на засіданні розглядається його заява, запит.
Адміністратор забезпечує організацію роботи засідань комісії та повідомляє про дату та час її проведення заявника.
43. У разі встановлення факту порушення вимог законодавства з питань видачі документів дозвільного характеру посадовою особою районного дозвільного органу (термінів розгляду, розміру плати, тощо) адміністратор інформує про це посадову особу, якій він підпорядковується, а також територіальний орган уповноваженого органу.
Територіальний орган уповноваженого органу у разі отримання такого повідомлення вживає відповідних заходів, передбачених законодавством.
VІІ. Відповідальність
44. Посадові особи дозвільних органів та адміністратор за порушення вимог законодавства з питань видачі документів дозвільного характеру несуть дисциплінарну та/або адміністративну відповідальність у порядку, встановленому законом.
45. Дії або бездіяльність посадових осіб дозвільних органів та адміністраторів можуть бути оскаржені до суду у порядку, встановленому законом.
46. Шкода, заподіяна адміністраторами та посадовими особами дозвільного органу фізичним або юридичним особам під час виконання своїх обов’язків, підлягає відшкодуванню у порядку, встановленому законом.
VІІІ. Формування єдиної інформаційної політики з питань дозвільної системи
47. Дозвільні органи (органи виконавчої влади та місцевого самоврядування) зобов’язані забезпечувати оприлюднення та вільний доступ до необхідної суб’єктам господарювання інформації для започаткування та провадження ними господарської діяльності (в тому числі шляхом створення та функціонування офіційних сторінок в мережі Інтернет).
Районними дозвільними органами має забезпечуватись надання до офіційних сторінок в мережі Інтернет інформації, необхідної для започаткування та провадження господарської діяльності, зокрема інформації про земельні кадастри, плани забудови відповідних територій, перелік об’єктів нерухомого майна, що потребують реконструкції, перелік будівель, приміщень, земельних ділянок, які надаються або можуть бути надані в оренду.

Перелік
документів дозвільного характеру,
що видаються дозвільними органами Броварського району
в Дозвільному центрі


                     Броварська районна державна адміністрація

1. Розпорядження про погодження місця розташування земельної ділянки
2. Розпорядження про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки
3. Розпорядження про затвердження (погодження) проекту землеустрою
4. Розпорядження про надання земельної ділянки у постійне користування
5. Розпорядження про надання земельної ділянки в оренду
6. Розпорядження про продаж земельної ділянки
9. Розпорядження про надання дозволу на будівництво

Відділ містобудування та архітектури Броварської районної державної адміністрації

1. Дозвіл на розміщення МАФ

Броварська районна санітарно-епідеміологічна станція

1. Експлуатаційний дозвіл для потужностей (об’єктів) з виробництва, переробки або реалізації харчових продуктів

         Управління ветеринарної медицини в Броварському районі

1. Експлуатаційний дозвіл для потужностей (об’єктів) з виробництва, переробки або реалізації харчових продуктів

            Броварське управління ГУ МНС України в Київській області

1. Дозвіл на початок роботи підприємства та оренду приміщень

ПОРЯДОК НАДАННЯ
ДОЗВОЛУ НА БУДІВНИЦТВО
БРОВАРСЬКОЮ РАЙОННОЮ ДЕРЖАВНОЮ АДМІНІСТРАЦІЄЮ

( ст. 24 Закону України Про планування і забудову територій
від 20.04.2000 № 1699)

1. Фізичні та юридичні особи, які мають намір здійснити будівництво об’єктів містобудування на земельних ділянках, що належать їм на праві власності чи користування, подають письмову заяву про надання дозволу на будівництво до Броварської районної державної адміністрації.
До заяви додається документ, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою. У разі, якщо замовник (забудовник) не є власником чи користувачем земельної ділянки, також подається нотаріально засвідчена згода власника земельної ділянки на забудову цієї ділянки, а якщо ділянка перебуває у користуванні, - нотаріально засвідчені згоди власника та користувача земельної ділянки на її забудову.

2. Дозвіл на будівництво надається на підставі комплексного висновку щодо відповідності запропонованого будівництва містобудівній документації, державним будівельним нормам.

3. Комплексний висновок і проект розпорядження про дозвіл на будівництво готується відділом містобудування, архітектури та житлово-комунального-господарства Броварської районної державної адміністрації протягом місяця від дня звернення заінтересованої особи.
У разі надання негативного комплексного висновку заінтересованим особам також надаються роз’яснення та відповідні рекомендації. Роз’яснення та рекомендації надаються в письмовій формі протягом одного місяця від дня звернення.

4. Дозвіл на будівництво об’єкта містобудування надається заявникові протягом двох місяців з дня подання заяви.

5. У разі, якщо фізична або юридична особа не розпочала будівельні роботи протягом двох років від дня отримання дозволу на будівництво об’єкта містобудування, цей дозвіл втрачає чинність.

6. Поновлення дозволу відбувається в такому ж порядку, як і його надання.

ЕКСПЛУАТАЦІЙНИЙ ДОЗВІЛ
ДЛЯ ПОТУЖНОСТЕЙ (ОБ’ЄКТІВ)
З ВИРОБНИЦТВА, ПЕРЕРОБКИ АБО РЕАЛІЗАЦІЇ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ

Перелік документів, які подає заявник особисто або через уповноважений ним орган чи особу, або рекомендованим листом адміністратору, головному державному інспектору ветеринарної медицини або головному санітарному лікарю Броварського району( у разі подання заяви та документів рекомендованим листом підпис заявника підлягає нотаріальному засвідченню)

1. Заява.
2. Копія свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності.
3. Копія акта державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом (реконструкцією) об’єкта або копія акта технічної комісії, засвідчена в установленому порядку.
4. Перелік харчових продуктів, що виробляються, переробляються або реалізуються, за підписом заявника.
5. Протоколи досліджень харчових продуктів, проведених акредитованими лабораторіями.

Після надходження заяви та документів проводиться інспекція потужностей (об’єктів) з метою встановлення відповідності санітарним заходам.
Строк проведення інспекції та видачі експлуатаційного дозволу не повинен перевищувати 30 календарних днів з дати надходження заяви та необхідних документів.
(Для усунення зауважень, визначених в акті за результатами проведення інспекції, і виконання необхідних досліджень строк видачі може бути продовжений.)

Строк дії дозволу: необмежений.

Плата за видачу та поновлення дозволу: 200 гривень (без ПДВ).
Плата за проведення необхідних досліджень: відповідно до законодавства.

ДОЗВІЛ
НА ПОЧАТОК РОБОТИ ПІДПРИЄМСТВ
ТА ОРЕНДУ ПРИМІЩЕНЬ

Перелік документів,які подає власник (орендар) до адміністратора або представнику Броварського управління ГУ МНС України в Київській області:

1. Заяву встановленої форми .
2. Копію свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності.
3. Висновок за результатами оцінки (експертизи) протипожежного стану підприємства, об’єкта чи приміщення.
4. Копію свідоцтва про власність або копію договору оренди.

Рішення про видачу дозволу або про відмову у його видачі приймається Броварського управління ГУ МНС України в Київській області протягом п’яти робочих днів з дня надходження документів.
Дозвіл видається за відсутності фактів порушення правил пожежної безпеки, що можуть призвести до виникнення пожежі або перешкод при її гасінні та евакуації.
У разі виявлення фактів порушення правил пожежної безпеки дозвіл видається за умови подання суб’єктом господарської діяльності:
- договору страхування цивільної відповідальності перед третіми особами стосовно відшкодування наслідків можливої шкоди на період до усунення порушень правил пожежної безпеки;
- плану заходів щодо усунення таких порушень з конкретними термінами виконання.

Термін дії дозволу: до прийняття рішення про анулювання дозволу.
Оплата за видачу дозволу: видається безкоштовно.

Дозвіл не оформлюється:
1. у разі прийняття в експлуатацію об'єктів нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту державною комісією, утвореною в установленому порядку;
2. на орендовані торговельні місця, кіоски та контейнери, якщо вони розміщені на ринках відповідно до схеми, що в установленому порядку погоджена з органами державного пожежного нагляду.

ДОЗВІЛ 
НА РОЗМІЩЕННЯ МАЛОЇ АРХІТЕКТУРНОЇ ФОРМИ 

Перелік документів, які подає власник (орендар) до відділу містобудування, архітектури та житлово- комунального господарства:

1. Заяву за формою згідно з додатком.
2. Нотаріально засвідчена копія про державну реєстрацію заявника як суб»єкта підприємницької діяльності в Україні.
3. Копію свідоцтва реєстрації платника ПДВ (при потребі)
4. Документ, що посвідчує право на земельну ділянку ( цільове призначення - комерційна діяльність). 

Рішення про видачу дозволу або про відмову у його видачі приймається відділом містобудування, архітектури та житлово- комунального господарства у тижневий термін після подання суб’єктом підприємницької діяльності вищезазначених документів.

Умови видачі дозволу

Відсутність одного з вищезазначених документів для отримання дозволу на розміщення малої архітектурної форми є підставою для відмови в наданні такого дозволу.

Термін дії дозволу: при розміщенні малої архітектурної форми на території державної чи комунальної власності зазначається згідно договору оренди. 

Оплата за видачу дозволу: видається безкоштовно.

ПРОЕКТ

ПРАВИЛА
розміщення малих архітектурних форм для здійснення
підприємницької діяльності

І. Загальні положення
1.1. Правила розміщення малих архітектурних форм для здійснення підприємницької діяльності ( далі –правила) визначають порядок розміщення малих архітектурних формнезалежно від форм власності для здійснення підприємницької діяльності на території Броварського району.
1.2. У Правилах наведені нижче терміни вживаються у такому значенні:
Мала архітектурна форма для здійснення підприємницької діяльності є невелика одноповерхова споруда розміром до 30 кв.м., яка виконується із полегшених конструкцій і встановлюється тимчасово без улаштування фундаментів.
Малі архітектурні форми є пересувними або стаціонарними:
пересувна мала архітектурна форма (торговельне обладнання, низькотемпературний прилавок, лоток, ємність, торговельний автомат, інші пристрої для сезонної роздрібної торгівлі та іншої підприємницької діяльності тощо) — споруда, яка не має закритого приміщення для тимчасового перебування людей;
стаціонарна мала архітектурна форма (кіоск, павільйон тощо) — споруда, яка має закрите приміщення для тимчасового перебування людей і по зовнішньому контуру має площу до 30 кв. м.
паспорт прив’язки малої архітектурної форми (далі – паспорт) включає план прив’язки малої архітектурної форми на топографо – геодезичній основі, текстові та графічні матеріали щодо естетичного, кольорового вирішення та інженерного забезпечення об’єкта;
місце розміщення малої архітектурної форми ( далі – місце розміщення) – земельна ділянка несільськогосподарського призначення, право на яку набувається суб’єктами підприємницької діяльності відповідно до земельного законодавства.
1.3.Малі архітектурні форми повинні розміщуватися відповідно до зонування територій та з урахуванням єдиних умов і обмежень забудови та іншого використання земельних ділянок, — відповідно до затвердженої Схеми розміщення малих архітектурних форм та іншої містобудівної документації.
1.4. При розміщенні малих архітектурних форм у межах червоних ліній вулиць і доріг, на територіях, прилеглих до об'єктів зовнішнього транспорту, визначаються умови щодо блокування малих архітектурних форм із павільйонами зупинок громадського транспорту.
1.5. Місця розміщення малих архітектурних форм на території ринку визначаються на основі затвердженої проектної документації щодо ринку.
1.6. Розміщення об'єктів на платформах інженерних споруд, у середині приміщень здійснюється на частині їх площі за погодженням відповідних органів державного нагляду в залежності від функціонального призначення, на підставі договору оренди з власником приміщення або уповноваженою ним особою.
1.7. Розміщення малих архітектурних форм на територіях з особливим режимом використання (заповідники, охоронні зони об'єктів культурної спадщини тощо) відбувається за погодженням з відповідними органами державного нагляду.

ІІ.Порядок надання дозволу на розміщення малої архітектурної форми

2.1. Для отримання дозволу на розміщення стаціонарної або пересувної малої архітектурної форми суб'єкт підприємницької діяльності подає письмову заяву встановленої форми до адміністратора дозвільного центру Броварської районної державної адміністрації, у якій зазначаються бажане місце та термін розміщення, функціональне призначення і характеристика об'єкта.
До заяви додаються:
нотаріально посвідчена копія свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності в Україні;
копія свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ (при потребі);
документ, що посвідчує право на земельну ділянку;
для іноземного суб'єкта підприємницької діяльності — документи, що свідчать про реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності в країні її місцезнаходження.
Не повинні вимагатися додаткові документи та отримання заявником будь-яких погоджень щодо розміщення малої архітектурної форми (за винятком зазначених у пп. 6, 7 Правил).
Питання про надання дозволу на розташування МАФ виноситься на розгляд «Дозвільно - узгоджувальної ради» Броварської районної державної адміністрації. Рада вирішує питання щодо надання дозволу на розташування МАФ або відмовляє у цьому з відповідним обґрунтуванням. У разі надходження на розгляд ради двох або більше заяв на розташування МАФ за однією адресою, питання про надання дозволу на розташування МАФ вирішується на конкурентній основі. У протоколі ради визначаються висновки та вимоги щодо прив’язки місця розміщення малої архітектурної форми до існуючих споруд, проїжджої частини вулиць, підключення до інженерних мереж, а також , при потребі, вимоги щодо погодження паспорта або розроблення проектної документації на замовлення суб’єкта підприємницької діяльності та погодження її в установленому порядку.
2.2. На підставі позитивного висновку протоколу ради суб’єкт підприємницької діяльності забезпечує розроблення паспорту прив’язки малої архітектурної форми.
2.3. Розроблення паспорта прив'язки малої архітектурної форми (далі — паспорт прив'язки) або внесення змін до нього здійснюється уповноваженим підприємством, установою, організацією на підставі договору, укладеного із заявником, і включає:
план прив'язки малої архітектурної форми та благоустрою майданчика (на топографо-геодезичній основі, масштаб 1:500);
креслення фасадів об'єкта з кольоровим вирішенням (масштаб 1:200);
креслення вузлів підключення до інженерних мереж (масштаб 1:100) — при потребі;
текстові матеріали з вимогами щодо естетичного вигляду та інженерного забезпечення об'єкта — при потребі.
2.4. Паспорт прив’язки МАФ подається відповідному місцевому органу містобудування та архітектури.
2.5.Після подання заявником паспорта прив'язки до органу містобудування та архітектури, останній перевіряє відповідність паспорта прив'язки державним будівельним нормам і в тижневий термін видає суб'єкту підприємницької діяльності дозвіл на розміщення малої архітектурної форми разом із затвердженим паспортом прив'язки.
2.6.Термін дії дозволу на розміщення малої архітектурної форми визначається терміном дії документа, що посвідчує право на земельну ділянку.
2.5. Загальний термін надання дозволу на розміщення малої архітектурної форми не повинен перевищувати одного місяця із дня подання заяви суб'єктом підприємницької діяльності (за винятком терміну, необхідного для виготовлення паспорта прив'язки, який визначається договором між суб'єктом підприємницької діяльності та виконавцем).
2.6. Стаціонарні малі архітектурні форми після спорудження підлягають прийняттю до експлуатації.
Прийняття до експлуатації стаціонарної малої архітектурної форми здійснюється комісією за участю уповноваженого представника органу містобудування та архітектури, представників відповідних служб у залежності від функціонального призначення споруди, а також суб'єкта підприємницької діяльності з розглядом на місці відповідності об'єкта паспорту прив'язки.
За результатами розгляду складається акт встановленого зразка технічної комісії про прийняття стаціонарної малої архітектурної форми до експлуатації.
2.7. Тимчасове перенесення малої архітектурної форми в інше місце здійснюється у разі виникнення потреби в реконструкції або ремонті існуючих інженерних мереж, вулиці і дороги, будинків і споруд, пов'язаних територіально з малими архітектурними формами, без припинення дозволу на її розміщення.
У такому випадку відповідний орган містобудування та архітектури надсилає суб'єкту підприємницької діяльності повідомлення з визначенням нового місця та терміну тимчасового розміщення об'єкта на період здійснення зазначеного ремонту.
2.8. Перенесення малої архітектурної форми на інше місце чи припинення її функціонування можливе у разі зміни державних будівельних норм, місцевих правил забудови, зміни у розташуванні існуючих споруд та інженерних мереж, які унеможливлюють розташування малої архітектурної форми у місці її знаходження, а також з ініціативи суб'єкта підприємницької діяльності.
2.9. Перенесення малої архітектурної форми на нове місце або її знесення у зв'язку з припиненням дії дозволу здійснюється власником або за рахунок його коштів.
2.10. Термін дії дозволу на розміщення малої архітектурної форми може бути подовжений на підставі документа, що посвідчує подовження права на відповідну земельну ділянку, без переоформлення паспорта прив'язки. Переоформлення паспорта прив'язки при подовженні терміну дії дозволу та його перереєстрації може здійснюватись у разі змін, які відбулися у державних будівельних нормах, місцевих правилах забудови, розташуванні існуючих споруд та інженерних мереж або з ініціативи суб'єкта підприємницької діяльності.
2.11. При намірах суб'єкта підприємниць